Divi WordPress Theme

Theme shkathët nga Temat Elegant

Postuar tetor 7, 2012 nga CroMagTemat Premium

nimble theme by elegant themes Nimble Theme by Elegant Themes

 

Vështrim i shkathët Theme

 

Theme shkathët nga Temat Elegant është i përshtatshëm për njerëzit të cilët po kërkojnë një template profesional dhe të mirë vënë së bashku web për vitrinë e tyre online website. Kjo temë i përshtatshëm për çdo lloj të niches apo faqe interneti nga bloger në portofolin personal në internet apo të përshtatshme për lajme dhe faqen e internetit të revistës bazuar.

I madh, Bold dhe bukur, por me stil është ajo temë Shkathët mund të ju ofrojnë. Bilanci Stili dhe funksioni edhe me projektimin temë. Nimbles vjen e mbushur me ton e përmbajtjes dhe widget-gati zonat, dhe menaxhon për të shfaqur çdo gjë në një mënyrë të qartë dhe të lexueshme.

Shkathët vjen me pesë skemat ngjyra unike për të ndihmuar të siguruar se ka një stil që i përshtatet ndryshimin tuaj needs.To të shikoni dhe të ndjehen e internetit tuaj, what you need to do is access Nimble Control Panel and make the changes that you need.

 

Nimble WordPress Theme Key Features

 

Nimble theme comes with tons of options to modify the overall plan urbanistik, ngjyra & prejardhje për një vështrim të veçantë dhe me porosi direkt nga WordPress tuaj backend admin. Easily me këtë temë ju mund të krijoni një unik dhe profesional faqen kërkim WordPress në asnjë kohë. Below is Nimble WordPress theme key features, sigurohuni që ju kontrolloni demo dhe shkarko faqe për më shumë informacion.

Nimble WordPress Theme Responsive Layout

Tani faqen tuaj te internetit do të shfaqë bukur dhe intuitive për të gjitha pajisjet. Nimble uses CSS media queries to trigger different layout sets at various screen sizes. Nuk do të keni nevojë të zoom dhe lëviz rreth kur shfletimin në telefonin tuaj celular. Nëse ju keni qenë në kërkim për një plan urbanistik të thjeshtë dhe profesionale që është gjithashtu Mobile dhe Tablet miqësore, then Nimble is definitely the theme for you.

Opsioni Theme

Tema ePanel opsione panel vjen me të gjitha të projektimit Elegant Themes, funksion ju lejon të lehtë kontrollin faqen tuaj pa ndonjëherë prekur një linjë të kodit. ePanel ju lejon për të toggle në dhe jashtë karakteristika të, përshtaten layout tuaj, menaxhuar reklama, ngjyrat e kontrollit, optimizuar për motorët e kërkimit dhe më shumë! ePanel integron me Pult WordPress dhe do të shfaqet automatikisht kur ju të aktivizuar ndonjë prej temave tona. Nimble WordPress theme also come with this option to make your WordPress site designing and customizing easy.

Nimble WordPress Theme Shortcodes

Projektimi dhe organizimin mesazhet e tua kurrë nuk ka qenë e lehtë. Ajo vijnë me koleksion të madh të shortcodes, you can create beautiful and complex layouts without having to digg into a sea of complex code.

Templates Faqe

Templates faqja jonë bëni jetën tuaj më të lehtë duke i dhënë juve akses të para të bëra stileve dhe funksionet. Çdo template mund të aplikohet në një faqe individual, transformuar mënyrën se si ajo duket dhe funksionet për të krijuar forma të tjera unike dhe të përmbajtjes. Lehtë të krijojë galleries, faqet kontaktoni, Sitemaps, ushqen blog dhe shumë më tepër duke përdorur elegante Faqe Templates Tema.

 

Shkathët Theme Features WordPress

 

 • Theme Options Faqe
 • Kryqi i Përputhshmërisë
 • Skema Color Pafund
 • Fakultativ Blog-style Struktura
 • Images Custom Thumbnail
 • Vjen me fotografi PSD
 • Gravatar Ready
 • Seksioni Galeria
 • Komente Threaded
 • Options Theme ePanel
 • dhe shumë më tepër…

 

Demo shkathët Theme & Shkarko

 

nimble wordpress theme by elegant themes Nimble Theme by Elegant Themes

Për çmimin të gjithë-përfshirëse të $39, ju jeni vetëm duke paguar $.50 per temën. Ju mund të shkarkoni dhe të përdorni shkathët WordPress Theme dhe të tjera premium Wordpress Themes që në dispozicion në klub Elegant Themes. Kursim i madh për lirimin e ardhshëm Premium Wordpress Themes by WordPress Themes Elegant.
A e dini se ne highly recomend Temat Elegant dhe unike Premium WordPress Themes nga pylli treg Theme. Mos pyet pse ne? Kokë e për të Themes elegante dhe Pyjeve Theme Marketplace, shikoni për veten tuaj atë që ky dy WordPress Themes directory mund të ju ofrojnë. Për të ruajtur më shumë, kokë e për të Themes Elegant – ju jeni duke paguar $0.50 per teme ka. Bashkohu Tema Elegant këtu

Rreth Autorit

CroMag

Për 15 vjet Blogim,Webhosting, Domain Regjistrimi, Marketing, SEO, Dizenjoja dhe WordPress, me një rekord të suksesshëm udhë të menaxhimit blogs WordPress disa vende të tjera të lidhura dhe. WordPress Premium Temat Magazine dhe është projekti më i ri për të ndihmuar komunitetin WordPress. WordPress Themes lover dhe design vlerësojmë shumë koduar mirë.