Divi WordPress Theme

Muzak Music Theme WordPress

Postuar tetor 8, 2012 nga CroMagPortofol

Muzac Theme Music WordPress Theme Muzak Music WordPress Theme

MUZAK THEME DOWNLOAD

 

Muzak WordPress Theme Overview

 

Muzak is a WordPress theme for bands, muzikant, artistët, DJ dhe kushdo që e përfshira në biznesin e muzikës.

 

Muzak Music WordPress Theme Key Features

 

This premium WordPress theme come with several key features that make it one of the best WordPress theme for bands, muzikant, artistët, DJ dhe kushdo që e përfshira në biznesin e muzikës. Below is Muzac WordPress Theme key features. Sigurohuni që ju kontrolloni demo dhe shkarko faqen për më shumë informacion.

6 Color Schemes with Events Management

This music WordPress type theme comes with 6 color schemes, so you can change the color easily. With Muzak you can display your upcoming events in a really nice way. You can also display them on a map (you can turn this off from our Theme Settings Panel) and past events (Also can be turned off).

Menaxhimi Diskografia

Në Muzak ju keni mundësinë për të ndarë muzikën tuaj me tifozët tuaj duke përdorur ose vetë organizuar audio files (përdorur JWPlayer) apo Dashuri ngulitur nga SoundCloud. Një informacion më shumë për albumet / muzikë mund të shtohet përmes settings Diskografia.

Videos Menaxhimi

Dëshironi të ndani videot tuaja me tifozët? Nuk ka problem. Ju përsëri mund të ndani videot as shërbime të vetë-organizuar ose nga si Youtube, Vimeo etj.

Foto Galeria Menaxhimi

Me Muzak ju mund të ndajnë momentet tuaja më të mira të kapur. Krijo galeritë foto me lehtësi me aftësinë për të ri-urdhërojë images. Shfaq captions shumë!

 

Muzak Music Theme Features WordPress

 

  • Layout i përgjegjshëm në bazë Grid skelet
  • 5 Llojet Custom Post (Slider, Diskografia, Videos, Galeria e fotove, Ngjarje
  • WordPress 3.3 / 3.4 I pajtueshëm
  • 8 Widgets Custom (Ngjarjet e fundit, Videot e fundit, Album fundit, Foto e fundit e fotove, Eksitim, Flickr, Rreth meje, Icons Sociale)
  • Përkthimi i gatshëm (.fotografi po dispozicion)
  • Përmbajtja mostër dispozicion
  • Dokumentacioni i detajuar

 

Muzak Music Demo WordPress Theme & Shkarko

 

Muzak Music Premium WordPress theme 640x2061 Muzak Music WordPress Theme

A e keni të gëzojnë këtë artikull? Po të jetë kështu, ne do të duan të dëgjojnë mendimet tuaja në komentet më poshtë. Ajo do të jetë i madh në qoftë se ju të regjistruar tonë RSS feed ose nënshkruar për përditësime email për të marrë më të reja të freskëta Premium WordPress Themes shqyrtim. Më shumë i ri WordPress Themes shqyrtim do të shtohet dhe do të bëjë që të gjitha top WordPress Themes Zhvilluesit do të shtohet në shqyrtimin tonë.

Rreth Autorit

CroMag

Për 15 vjet Blogim,Webhosting, Domain Regjistrimi, Marketing, SEO, Dizenjoja dhe WordPress, me një rekord të suksesshëm udhë të menaxhimit blogs WordPress disa vende të tjera të lidhura dhe. WordPress Premium Temat Magazine dhe është projekti më i ri për të ndihmuar komunitetin WordPress. WordPress Themes lover dhe design vlerësojmë shumë koduar mirë.