Divi WordPress Theme

Theme Celestino – Theme Për Creative Portfolio WordPress

Postuar tetor 13, 2012 nga CroMagPortofol

Celestino Theme Celestino Theme  Creative Portfolio Theme For WordPress

Celestino TEMA DOWNLOAD

 

Vështrim Celestino Theme

 

Tema Celestino është një vend modern, unik dhe shumë qëllime Theme WordPress përshtatshme për të gjitha llojet e internetit – Revistë, Rishikimi, I korporatës, Biznes, Blog dhe Krijues. Për ne Tema Celestino një nga më të bukur Theme WordPress që ju mund të përdorni për të nxjerrë në pah dhe të shfaqë prodhimet e tuaja, shërbimeve ose website. Çfarë ju mund të bëni me Tema Celestino është e pafund, vetëm duhet krijimtarinë tuaj për të filluar vet projektin tuaj unik.

 

Celestino Key Features WordPress Theme

 

Kjo Wordpress theme premium ardhur me disa karakteristika kryesore që e bëjnë atë një nga temë më të mirë që ne duam të theksojmë në këtë post. Më poshtë është Celestino Theme WordPress Karakteristika kryesore. Sigurohuni që ju kontrolloni it out për më shumë informacion.

Jammed Feature paketuar Premium

Ja disa nga karakteristikat e Celestino Wordpress Theme – boxed / tendosur faqosja, uploader sfond të ngarkoni një imazh të ndryshme / color background për çdo faqe dhe post, sliders pakufizuar me 8 lloje të ndryshme slider (ne të përfshijë 2 slider premium për një vlerë prej 110 $…gëzojnë të bukur slider "Grid" dhe e përdorin atë për të treguar projektet tuaja!), header uploader to upload a different header image for each page, unlimited portfolio with 8 portfolio layouts, unlimited gallery and videogallery, shortcode manager with 100+ shortcodes, SEO panel to improve your SEO , Post formats, 500+ google fonts…and much more!

Designed pra Moderne Theme WordPress

Celestino theme is the perfect solution for you creative individuals and professionals looking for a highly versatile, në masë të madhe të plotë dhe të mirë-projektuar të energjisë WordPress Theme mbushur me karakteristika të Premium dhe templates ju mund të ndërtuar nga dhe rregulloje.

Celestino WordPress Theme Responsive Layout

Tani faqen tuaj te internetit do të shfaqë bukur dhe intuitive për të gjitha pajisjet. Celestino uses CSS media queries to trigger different layout sets at various screen sizes. Nuk do të keni nevojë të zoom dhe lëviz rreth kur shfletimin në telefonin tuaj celular. Nëse ju keni qenë në kërkim për një plan urbanistik të thjeshtë dhe profesionale që është gjithashtu Mobile dhe Tablet miqësore, atëherë Celestino është definitivisht për ju temë.

SEO Optimized Theme WordPress

SEO Optimized – Në çdo faqe ju mund të përmirësojë SEO tuaj duke shtuar titullin porosi, përshkrim, fjalë kyçe dhe kështu me radhë. Edhe, në panelin e opsioneve temë ju mund të vendosni fjalë kyçe të përgjithshme për faqen tuaj. Edhe, në çdo faqe që ju mund të përdorni h1, H2, Struktura H3 dhe për të përmirësuar edhe përdorshmërisë e faqes tuaj me breadcrumbs funksion.

 

Celestino Theme Features WordPress

 

 • Stili Layout boxed ose shtrirë
 • Paneli gjerë Admin
 • 1170 Layout pixel bazuar në Rrjetin bootstrap
 • 10 Widgets porosi
 • Plotësisht i përshtatshëm 404 Faqja gabim
 • Lloji Custom post për Testimonials
 • Custom post type for unlimited services page
 • Services shortcode: to show your services on each page
 • Unlimited accordion (toggle) slider
 • Unlimited sidebars
 • Post formats for video, audio and gallery
 • Unlimited contact forms with javascript error control
 • Translation-ready theme
 • dhe shumë më tepër…

 

Celestino WordPress Theme Demo & Shkarko

 

Celestino WordPress Theme 640x1041 Celestino Theme  Creative Portfolio Theme For WordPress

A e keni të gëzojnë këtë artikull? Po të jetë kështu, ne do të duan të dëgjojnë mendimet tuaja në komentet më poshtë. Ajo do të jetë i madh në qoftë se ju të regjistruar tonë RSS feed ose nënshkruar për përditësime email për të marrë më të reja të freskëta Premium WordPress Themes shqyrtim. Më shumë i ri WordPress Themes shqyrtim do të shtohet dhe do të bëjë që të gjitha top WordPress Themes Zhvilluesit do të shtohet në shqyrtimin tonë.

Rreth Autorit

CroMag

Për 15 vjet Blogim,Webhosting, Domain Regjistrimi, Marketing, SEO, Dizenjoja dhe WordPress, me një rekord të suksesshëm udhë të menaxhimit blogs WordPress disa vende të tjera të lidhura dhe. WordPress Premium Temat Magazine dhe është projekti më i ri për të ndihmuar komunitetin WordPress. WordPress Themes lover dhe design vlerësojmë shumë koduar mirë.