Divi WordPress Theme

Theme Pixia për portofolin Creative

Postuar tetor 13, 2012 nga CroMagKrijues

Pixia Theme for Creative Pixia Theme For Creative Portfolio

 

Theme Pixia për Vështrim Portfolio Creative

 

Tema Pixia është një vend modern, unike me plan urbanistik të lëngshme që e bëjnë të lehtë për ju për të përshtatur dhe të setup faqen tuaj në mënyrë elegant. Tema Pixia përshtatshme për të gjitha llojet e internetit - Portfolio, Blog personal dhe atë të përshtatshme për Krijues faqe interneti. Për ne Tema Pixia një nga më të bukur Theme WordPress që ju mund të përdorni për të nxjerrë në pah dhe të shfaqë portofolin tuaj, si një vitrinë e projektimit, shërbimeve ose website. Çfarë ju mund të bëni me temë Pixia është e pafund, vetëm duhet krijimtarinë tuaj për të filluar vet projektin tuaj unik.

 

Theme Pixia Për Key Features Creative Portfolio

 

Kjo Wordpress theme premium ardhur me disa karakteristika kryesore që e bëjnë atë një nga temë më të mirë që ne duam të theksojmë në këtë post. Më poshtë është Pixia kyçe WordPress Theme features. Sigurohuni që ju kontrolloni it out për më shumë informacion.

Custom Admin Paneli Kontrollit

Ndarë në 7 Seksionet Paneli Options Pixia do të lejojë që plotësisht të redaktuar përmbajtjen dhe të vendosin se si do të shfaqet disa seksione. It’s also very easy to translate all of the text that used on your website (you can use the Dashboard or use .po files).

6 CustomTemplate Pages

Fullscreen slider page
Classic Blog Page with AJAX lazy “more posts” loading
Masonry Blog Page with AJAX lazy “more posts” loading
Portfolio Page with Isotope effects (unlimited portfolios can be created)
Masonry Portfolio Page with Isotope effects (unlimited portfolios can be created)
Contact Page

2 Llojet Custom Post

Portfolio items Custom Post type
Slides Custom Post type (unlimited sliders can be used with shortcodes)

 

Pixia Theme Features

 

  • Shortcodes (blockquotes, boxes, unordered lists, fizarmonikë, tabs, buttons, sliders, icons and layout)
  • Widget gati (3 Sidebars)
  • Worpress custom menu ready
  • Font selector
  • 60+ background patterns (and counting…)
  • Future implementations available: if there’s any new feature y ou might like on this theme, ju lutem dërgoni një email dhe unë do të përpiqemi për të shtuar atë në temë

 

Pixia Demo WordPress Theme & Shkarko

 

Pixia Theme for Creative Website 640x371 Pixia Theme For Creative Portfolio

DOWNLOAD PIXIA TEMA

A e keni të gëzojnë këtë artikull? Po të jetë kështu, ne do të duan të dëgjojnë mendimet tuaja në komentet më poshtë. Ajo do të jetë i madh në qoftë se ju të regjistruar tonë RSS feed ose nënshkruar për përditësime email për të marrë më të reja të freskëta Premium WordPress Themes shqyrtim. Më shumë i ri WordPress Themes shqyrtim do të shtohet dhe do të bëjë që të gjitha top WordPress Themes Zhvilluesit do të shtohet në shqyrtimin tonë.

Rreth Autorit

CroMag

Për 15 vjet Blogim,Webhosting, Domain Regjistrimi, Marketing, SEO, Dizenjoja dhe WordPress, me një rekord të suksesshëm udhë të menaxhimit blogs WordPress disa vende të tjera të lidhura dhe. WordPress Premium Temat Magazine dhe është projekti më i ri për të ndihmuar komunitetin WordPress. WordPress Themes lover dhe design vlerësojmë shumë koduar mirë.