Divi WordPress Theme

Theme Flipit – Portfolio qëllime Corporate ose Photography

Postuar shtator 23, 2012 nga CroMagI korporatës

Flipit Theme Multipurpose Corporate Portfolio or Photography Flipit Theme  Multipurpose Corporate Portfolio or Photography

DOWNLOAD FLIPIT TEMA

 

Flipit qëllime Vështrim WordPress Theme

 

WordPress është platforma më e mirë Blogging për bizneset e të gjitha madhësive. Është fleksibël, Dizajni burim të hapur do të thotë se WordPress është mjaft fleksibile për të kujdesem për kërkesat e biznesit të pothuajse të gjitha. Shih mbledhjen tonë të Biznesi WordPress themes shqyrtim.

Megjithatë, kur të vendoset në një temë për biznesin apo faqen tuaj të korporatave që ju duhet të bëni të sigurtë që ju të merrni atë të drejtë nga fillimi. Një faktor i rëndësishëm që ju duhet të marrin në konsideratë është, zgjedhjen e duhur WordPress theme për faqen tuaj.

Nëse jeni ende në kërkim për temën më të mirë WordPress që të përshtatshme për nevojën tuaj, apo keni nevojë për një shumë qëllime WordPress theme, pastaj Flipit Wordpress Theme ndoshta suita nevojave tuaja.

 

Key Flipit shumë qëllime WordPress Theme Features

 

Kjo Wordpress theme premium vijnë me disa karakteristika kryesore që e bëjnë atë një nga më të mirë të biznesit, Corporate ose Portfolio Temat WordPress që ne tashmë theksojnë deri më tani. Sigurohuni që ju kontrolloni demo dhe shkarko faqen për më shumë informacion.

Dizajni modern Business Corporate

Flipit është një pastër shumë qëllime përgjegjshëm Theme WordPress. Ju mund të përdorni atë për biznesin tuaj, portofol, Site shërbim apo edhe në blogun tuaj personal. Ju mund lehtë të rregulloje Flipit WordPress theme, në mënyrë që të krijoni një shumëllojshmëri të Layouts të ndryshme.

Flipit është me të vërtetë një kanavacë bosh, nëse juaj në kërkim për të krijuar një faqe Agjencia / portofoli në vitrinë punën tuaj, të ndërtuar një vend të përgjegjshëm të korporatës për një klient, ose të krijojnë një prani në internet për një restorant, Flipit është pothuajse e pakufizuar në Layouts ajo mund të krijojë.

Kodi kjo është HTML5 Valid (ju lutem shikoni) dhe shfletuesi compatible - punë me shumicën e shfletuesit modern. Flipit punon shkëlqyer në pajisje të lëvizshme apo ndonjë Gadgets të tjera të vogla, sepse ai është i përgjegjshëm.

Plotësisht Projektimi i përgjegjshëm

A nuk jeni ngopur me imazhe të shërbejë luspa Temat të përgjegjshëm të cilat vetëm resize images tuaj të madhe në ekranet e vogla? Theme Flipit krijon imazhe për madhësinë e ekranit të lidhura në slider tuaj(jo për slider kamera), Faqja blog dhe faqe portofolit.

Komponent kyç shpesh neglizhohet është user experience, and this is where Flipit truly shines. We’re calling it Responsive User Experience (RUX), and we think it’s the future of the web.

All user interface elements, including icons, have been created with CSS for scalability and perfect display on retina devices.

Duke pasur këtë funksion, përdoruesit tuaj që shohin faqen tuaj nëpërmjet pajisjeve mobile nuk presin për të ngarkuar imazhet mëdha për versionin desktop. Falë kësaj karakteristike, Google page speed and Yslow ratings in mobile resolutions maintain at the same level as well.

Flip or Fade Option

Flipit theme designer know the flip isn’t going to be perfect for every application, so you can opt to use a simple fade instead, via the options panel. Note, the flip animation has been built using CSS3 , in older browsers this will roll back to a fade.

 

Flipit shumë qëllime Theme Features WordPress

 

 • UI përgjegjshëm dhe UX
 • Përmbajtja Flipable
 • Accent Customisable, Feature dhe ngjyrën e sfondit.
 • Përmbajtja gjest Driven (Ndërtuar për kontakt)
 • Optomised për Display retinë
 • WSYWIG shortcode Generator (Kolumne, Icons, Statistika, Alarme, Tabs, Video dhe shumë më tepër ...)
 • Widgets Custom (Portofol, Ekipi Viewer, Social, Reklamat, Blog)
 • WordPress 3.0+ Gati (Compatible deri në wp 3 .4.1)
 • Post Perkrahja Format (Images, Albumet e, Thonjëza, Lidhjet, Standard, Audio, Video)
 • PSDs layered për Customization
 • Mbështetje të plotë Localisation (përmban .po / .mo fotografi)
 • Dokumentacion të gjerë
 • Forumi mbështetje
 • 220 Icons shkallëzuar
 • Kryqi gjithçka
 • …dhe shumë më tepër

 

Demo Flipit Theme & Shkarko

 

Multipurpose Corporate Portfolio or Photography Flipit Theme 640x1053 Flipit Theme  Multipurpose Corporate Portfolio or Photography

Ju mund të merrni një dizajn të madh modern shëndetshëm dhe të bukur të përgjegjshëm portofolit shumë qëllime të korporatave, ose Photography faqen WordPress set-up për më pak se $100 me këtë Theme Premium WordPress - Theme Flipit. Flipit theme - Portfolio qëllime Corporate ose Theme Fotografi përgjegjshëm të dizajnuara për çdo shkallë e internetit - kompanisë ose përdorim personal, lehtë për të përshtatur dhe të përshtatshme për përdoruesit madhe budalla ose në fillim fillestar. Kjo temë është një nga rekomandimit tonë. Sigurohuni që ju kontrolloni demo dhe shkarko faqen për më shumë informacion.
A e keni të gëzojnë këtë artikull? Po të jetë kështu, ne do të duan të dëgjojnë mendimet tuaja në komentet më poshtë. Ajo do të jetë i madh në qoftë se ju të regjistruar tonë RSS feed ose nënshkruar për përditësime email për të marrë më të reja të freskëta Premium WordPress Themes shqyrtim. Më shumë i ri WordPress Themes shqyrtim do të shtohet dhe do të bëjë që të gjitha top WordPress Themes Zhvilluesit do të shtohet në shqyrtimin tonë.

Rreth Autorit

CroMag

Për 15 vjet Blogim,Webhosting, Domain Regjistrimi, Marketing, SEO, Dizenjoja dhe WordPress, me një rekord të suksesshëm udhë të menaxhimit blogs WordPress disa vende të tjera të lidhura dhe. WordPress Premium Temat Magazine dhe është projekti më i ri për të ndihmuar komunitetin WordPress. WordPress Themes lover dhe design vlerësojmë shumë koduar mirë.