Divi WordPress Theme

Theme COSMOX – Tema për Cartoon, Website krijues ose Business Corporate

Postuar 9, 2012 nga CroMagI korporatës

COSMOX Theme Multipurpose WordPress Theme COSMOX Theme  Theme for Cartoon, Creative or Business Corporate Website

DOWNLOAD COSMOX TEMA

Përmbledhje COSMOX Theme

Duke kërkuar për një temë që është moderne, i freskët, dhe që e mori dizajn prerja teh? Kërko jo më shumë, sepse lehtë që ju mund të setup faqen e internetit të bukur projektuar me Theme COSMOX. COSMOX Theme WordPress është një temë e korporatave të biznesit që sjell së bashku thjeshtësinë, dizajn elegant, dizajn modern dhe me stil të gjithë në një temë.

Kjo Wordpress theme premium kryen disa karakteristika të mahnitshme që ju duhet të setup një website funksional pa humbur aftësinë e saj në mënyrë efektive për të paraqitur një faqe interneti profesionale në kërkim. Kjo e bën të përsosur për temë COSMOX kartonave, krijues, biznes, profesional, apo faqet e internetit të korporatave që duan të paraqesin punën e tyre, shërbimeve ose website.

Me 10 ndryshe paraqitjen paracaktuara temë, ju mund të përdorni temë COSMOX për çdo faqe interneti. Por kjo nuk është e gjitha temë COSMOX gjithashtu demonstron sjellje të madhe të përgjegjshëm siç pritej, Tema shkak të duket e madhe në çdo pajisje. Përdorimi i tij i CSS siguron se kjo është gjithashtu në ngarkim të shpejtë për të mbajtur vizitorët të lënë të panevojshme. Tema COSMOX optimizuar edhe për praktikat më të mira SEO në mendje, në qoftë se ju përdorni këtë temë, nuk ka asnjë problem të renditet edhe mesazhin tuaj, faqe ose Lidhje Main Site. Page Rank përmirësim nuk duhet të jetë e vështirë që me ndihmën e masave SEO ndërtuar në këtë temë.

Key Features Theme COSMOX

Kjo Wordpress theme premium ardhur me disa karakteristika kryesore që e bëjnë atë një nga temë më të mirë që ne duam të theksojmë në këtë post. Më poshtë është Theme COSMOX qëllime – Karikaturë, Creative apo Biznes Corporate kyçe WordPress theme karakteristika. Sigurohuni që ju kontrolloni demo COSMOX dhe shkarko faqen për më shumë informacion.

Karakteristika të awesome – COSMOX Theme WordPress

COSMOX është një epokë e re e theme WordPress. Ju mund të zbuloni shumë karakteristika të reja awesome në këtë temë. Për 'Builder Faqe Shembull, kjo ju lejon të krijoni faqe lehtë nga drag-rënie modul. Për më tepër, ajo vjen me shumë opsione në këtë. Edhe, për të ndryshuar elementet ngjyra, ajo nuk do të jetë një marrëveshje e madhe më, me të reja tonë panel admin, ju mund të hyni në pothuajse të gjitha elementet ngjyra. Panel admin në këtë temë, është një tipar i pasur vërtetë. Ju gjithashtu mund të krijoni Sidebar pakufizuar, zgjedhur mbi 500+ fonts ose përdorin vet font tuaj custom. Ne ofrojmë një uploader porosi font.

10 Theme Color paracaktuara Opcioni – COSMOX Theme WordPress

COSMOX ka 10 paracaktuara ngjyra / theme opsione layouts që ju mund të përdorin për qëllime të ndryshme. Një klik kaloni opsione paraqitjen plus krijuar layout tuaj. COSMOX është temë fuqishëm për shumë qëllime që do të ju ndihmojë për të ndërtuar ndonjë vend.

Mbështetje Localization

WPML dhe Localization Përkrahur (Ne tashmë të përgatitur. Tenxhere dhe. Fotografi mo).

SEO Optimized – COSMOX Theme WordPress

SEO . Ne përdorim tag titullin(H1, H2, H3, ...) për titullin që është praktikë e mirë për motor kërkimi faqe. Përmbajtja kryesore janë lëvizur lart sidebars(përfshirë edhe paraqitjen sidebar), tani search engine do të lehtë gjobë përmbajtjen tuaj kryesore e parë. Edhe, 'Alt' tag për imazhet është mbështetur. Kjo është gjithashtu të ndihmojë motor kërkimi për faqen tuaj analist lehtë.

COSMOX Theme Features WordPress plotë

 • Multi WPML Asistencë Gjuhësh
 • COSMOX është plotësisht përkthimi gati
 • Zvarrit&Drop Builder Faqe
 • Përfshin Slider awesome Revolution Plug-në - $15 Vlerë!
 • Options Theme unbranded
 • 16 Layered PSD 's për customization
 • Përfshira zgjedh me kujdes High-Res modelet
 • Kryqi Mbështetje Browser
 • Përgjegjshme - Customized për pajisje të lëvizshme
 • 10 Layouts paracaktuara
 • 10 Site Preview
 • dhe shumë të tjera COSMOX Theme karakteristika WordPress.

Demo COSMOX Theme & Shkarko

COSMOX WordPress Theme 640x281 COSMOX Theme  Theme for Cartoon, Creative or Business Corporate Website

A e dini se ne highly recomend Temat Elegant dhe unike Premium WordPress Themes nga pylli treg Theme. Mos pyet pse ne? Kokë e për të Themes elegante dhe Pyjeve Theme Marketplace, shikoni për veten tuaj atë që ky dy WordPress Themes directory mund të ju ofrojnë. Për të ruajtur më shumë, kokë e për të Themes Elegant – ju jeni duke paguar $0.50 per teme ka. Bashkohu Tema Elegant këtu

Rreth Autorit

CroMag

Për 15 vjet Blogim,Webhosting, Domain Regjistrimi, Marketing, SEO, Dizenjoja dhe WordPress, me një rekord të suksesshëm udhë të menaxhimit blogs WordPress disa vende të tjera të lidhura dhe. WordPress Premium Temat Magazine dhe është projekti më i ri për të ndihmuar komunitetin WordPress. WordPress Themes lover dhe design vlerësojmë shumë koduar mirë.